Çamaşır Makinesi Neden Titrer ve Nasıl Çözülür? | Cintonik.com

Çamaşır Makinesi Neden Titrer ve Nasıl Çözülür?

John Wick 2 2017 1080p Türkçe Dublaj İndir – İzle
23 Mayıs 2017
Survival Island 2017 Savage 2 v1.8.0 Full APK
23 Mayıs 2017
Tümü

Çamaşır Makinesi Neden Titrer ve Nasıl Çözülür?

 

Günlük ev işlerinin önemli oranda daha kolay ve daha hızlı şekilde gerçekleştirilebilmesine yardımcı olan ve bunu yaparken de daha düşük efor harcanmasına ve çok daha kaliteli sonuçlar elde edilebilmesine yardımcı olan yeni nesil beyaz eşya ürünleri dünyanın her yerinde yaygın olarak kullanılıyor. Üstün teknolojiyi barındıran yeni nesil çamaşır makineleri de gün içerisinde çamaşırların çok daha kaliteli ve çok daha hızlı bir şekilde yıkanabilmesine yardımcı oluyor. Bu yüzden de günümüzde son derece yoğun ve sık bir şekilde kullanılmakta olunan çamaşır makinelerinde zamanla problemler meydana gelebiliyor ki Taşdelen Arçelik Servisi merkezinde en sık görülen makine arızaları arasında makinenin titreşim problemleri gelmektedir.

 

Çamaşır makinesinin çalışma prensibi çerçevesinde makinenin yıkama programı veya sıkma programı esnasında yüksek hızda dönüş gerçekleştirmesi gerekliliği oluşuyor. Çamaşırların iyi bir şekilde yıkanması ve sıkılması gibi işlemler açısından çamaşır makinesinin iç kısmında yer alan kazan makine motoru yardımı ile dönüş gerçekleştirir. Ancak çamaşır makinesinin standart yıkama veya sıkma programı kullanımı esnasında makinenin titreme gibi problem ile karşı karşıya kaldığı görülebilir. Bu tip bir durum doğrudan makinenin yıkama veya sıkma işleminde etkilerde bulunmasa da zaman içerisinde sürekli olarak devam etmesi dengenin çok önemli olduğu Arçelik çamaşır makinelerinde zaman içerisinde çok ciddi problemlere yol açabilir. Ayrıca makinenin yıkama veya sıkma programı esnasında dışarıya çok fazla gürültü vermesi veya dış deformasyon gibi durumlar ile karşı karşıya kalması muhtemel olur. Acıbadem Arçelik Servisi uzmanları, bu sebep ile makinenin çok fazla titreşim gerçekleştiriyor olması durumunu dikkate alınması gerektiğini belirtiyor.

 

Çamaşır makinesinin üstün teknolojiye sahip olan teknolojisi çerçevesinde ayarlanabilir ayaklarının düzeltilmesi gibi basit uygulamaların haricinde makinenin her yönde serbest olması noktasında dikkatli olması da büyük bir önem arz ediyor. Bunun yanı sıra Arçelik markalı çamaşır makinesinin kullanım talimatlarında belirtilmiş olan yıkama kapasitesinden fazla çamaşır ile doldurulmamasına dikkat edilmesi gerekir. Bu şekilde titreşim engellenebileceği gibi titreşimin sona ermemesi durumunda da profesyonel müdahale için mutlak suret ile Göztepe Arçelik Servisi merkezinin profesyonel ve kurumsal servis çözümlerine başvuru gerçekleştirilmelidir.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir