Firefox'taki Yer İmlerini Chrome'a Aktarma | Cintonik.com

Firefox’taki Yer İmlerini Chrome’a Aktarma

Google+ İle Daha Çok Ziyaretçi Kazanın
29 Ekim 2016
O Ses Turkiye 16. Bölüm Torrent İndir 5 Kasım 2016
6 Kasım 2016
Tümü

Firefox’taki Yer İmlerini Chrome’a Aktarma

Uzun zamandır Firefox kullanıyorsanız ve Chrome’a geçiş yapmak istiyorsanız bu geçiş biraz zahmetli olacaktır. Her ikisi de ne kadar standart bir internet tarayıcısı gibi görünse de alışmak kolay olmuyor. Web sitelerini bile görüntülerken farklılıklar olabiliyor. Bunun yanında Firefox’ta sürekli girdiğiniz siteleri yer imlerine kayıt etmişsinizdir. Bunları da Chrome tarayıcısına geçirmeniz gerekecek. Yer imleriniz az ise sorun yaratmayacaktır. Fakat 20-30 adet kayıtlı yer imi varsa bunu manuel olarak tek tek Chrome’a taşımak oldukça zahmetlidir.

Mozill Firefox Tarayıcısından Chrome Tarayıcısına Yer İmlerini Aktarma

Firefox tarayıcınızdan yer imlerini ilk önce bilgisayarımıza kayıt edeceğiz. Bunun için tarayıcının üstünde bulunan “Yer İmleri” sekmesine basıp “Tüm Yer İmlerini Göster” seçeneğine tıklıyoruz (Bu işlemi CTRL + SHIFT + B tuşları ile de gerçekleştirebilirsiniz).

Açılan pencere “İçe aktarma ve yedekleme” sekmesine geliyoruz “Yer imlerini HTML olarak dışa aktar” seçeneğini seçiyoruz. Eğer kayıtlı bir yer imleri html dosyanız varsa “Yer imlerini HTML’den içe aktar” seçeneği ile eski yer imlerinize sahip olabilirsiniz. Bu seçeneği Chrome’dan Firefox’a yer imlerini aktarırken kullanabilirsiniz.

firefoxtan chromeye yer imlerini taşıma

Yer imlerimizi masaüstümüze html uzantılı olarak kayıt ettik. Bundan sonraki işlemimiz Chrome tarayıcımızın içine aktarmak olacak. Chrome tarayıcınızı açın. Sağ üst köşeden üç nokta üst üste olan butona basın ve ayarlar sekmesine girin.

Buradan “Yer işaretleri ve ayarları içe aktar” seçeneğini seçiyoruz. Açılan pencerede “Nereden” kısmından “Yer işaretleri HTML Dosyası” seçeneğine tıklıyoruz. Burdan bize Firefox’tan yedek aldığımız yer imleri html dosyasını seçtirecek. Bunu seçip aç diyoruz ve artık Firefox tarayıcınızdaki yer imleriniz Chrome tarayıcınıza geçmiştir.

Firefox Yer İmlerini Chrome Aktarmak

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir