Google+ İle Daha Çok Ziyaretçi Kazanın | Cintonik.com

Google+ İle Daha Çok Ziyaretçi Kazanın

Android ROM Ne Demek?
28 Ekim 2016
Firefox’taki Yer İmlerini Chrome’a Aktarma
30 Ekim 2016
Tümü

Google+ İle Daha Çok Ziyaretçi Kazanın

Google+ ile sitenize ziyaretçi kazandırmak mümkün. Çünkü sitelerin hitlerinin azımsanmayacak kadarı sosyal medya platformlarından gelir. Fakat Türkiye’de Google+ çok önemsenmiyor ve özen gösterilmiyor. Sanırım bir Facebook ve Instagram kadar yoğun trafik akışına sahip olmadığı içindir. Unutmayın ki Google+ üzerinden yapacağınız aktiviteler size ziyaretçi olarak geri dönecektir. Bunun yanı sıra Google sıralamalarına da faydası olacaktır. Adım adım Google+ yönetimini açıklayacağım.

En uygun fiyatlı Google+ hizmetleri SadeceOn’da sizleri bekliyor. Kaliteli takipçi hizmetlerinden beğeni hizmetlerine, görüntülenme hizmetlerinden +1 etkileşim hizmetlerine kadar ihtiyacınız olabilecek tüm Google Plus hizmetlerine SadeceOn’da ulaşabilirsiniz. 10 liradan başlayan ekonomik fiyatlarla sen de hemen Sadeceon – Google plus hizmetleri ile google plus hesabını yükseltmenin tadını çıkar!

1- Google+ Üzerindeki Paylaşımlarınız SEO Uyumlu Olsun

Google plus sayfanızda paylaştığınız içeriklere şekil verebilirsiniz. Bu işi ustalıkla yaparsanız arama motorlarında da üst sıralarda yer alabilirsiniz. Tabi ki sıralama da size ziyaretçi olarak geri dönecektir. Google plus sayfanızda içeriğinizi yayınlıyorsanız mutlaka başlık içerisinde anahtar kelimeleri geçirin. Kalın ve büyük harf kullanımı okurların dikkatini çekecektir. Kalın yazı yazmak istiyorsanız yıldız (*), eğik yazı yazmak istiyorsanız alt tire (_) işaretlerinden faydalanabilirsiniz.

Örnek : *Google+* İle Daha Çok Ziyaretçi _Kazanın_

Örnekteki gibi bir paylaşım yaptığınızda “Google+” kelimesi kalın şekilde “Kazanın” kelimesi eğik şekilde yazılacaktır.

google plus hit

2- Google+ Beğenme Eklentisini Kurun

Google plus sayfanızda takipçi kazanmak önemlidir. İlerleyen zamanlarda takipçi sayınız artacak ve her içeriğinizi paylaştığınızda oradan hit kazanabileceksiniz. Dolayısıyla sitenizin bir köşesine Google plus widgeti oluşturabilirsiniz.

3- Google+ Üzerinde Farklı Gruplarda Reklam Yapın

Sektörünüze yakın olan farklı gruplarda Google plus sayfanızın reklamını yapmak mantıklı bir hareket olacaktır. Böylece o platformlardan aradığınız kitlede takipçiler bulabileceksiniz.

4- Paylaşımlarınızda Etiket Kullanın

Google+ sayfalarında Instagram ve Twitter’da gördüğünüz gibi hashtag olayı vardır. Paylaştığınız içerikle ilgili etiketleri kullanarak takipçi çekebilirsiniz. Aynı zamanda paylaştığınız içeriği takipçilerinizin haricindeki kişilerde görebilecektir. Etiket eklemeyi kesinlikle unutmayın.

5- Başlıkları Atarken İyi Düşünün

Google plus sayfanızda paylaştığınız içeriklere başlık atarken iyi düşünüp acele etmemek gerekiyor. Öyle başlık atmalısınız ki ziyaretçinin ilgi alanında olmasa dahi merak edip yazınızı okumalı.

6- Paylaşım Yaparken Çevre Ekleyin

Paylaşımları direk olarak herkese açık şeklinde yaparsanız takipçiniz az olduğu için pek kişiye erişemezsiniz. Fakat paylaşımızına arkadaşlar, akrabalar gibi çevreler eklediğiniz bu kişiler bildirim alacaktır. Bu şekilde daha fazla kişiye erişeceksiniz.

7- Paylaşımı Doğru Vakitte Yapın

Kullanıcıların bilgisayar başında olduğu saatler vardır. Bir de işte olduğu veya uyuduğu saatler vardır. Siz içerik paylaştığınızda hedef kitlenizin çoğunluğu çalışıyor veya uyuyorsa paylaşımınız birçok kişiye erişmeyecektir. Bu sebeple hedef kitlenize göre paylaşım saati aralığı belirlemeniz gerek.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir