iPhone'da Nasıl Gizli Fotoğraf / Video Çekilir? | Cintonik.com

iPhone’da Nasıl Gizli Fotoğraf / Video Çekilir?

Sabit Disk Ömrünü Uzatma Yöntemleri
20 Ekim 2016
Bilgisayara Sanal Windows Kurma
25 Ekim 2016
Tümü

iPhone’da Nasıl Gizli Fotoğraf / Video Çekilir?

Bugün İphone’da ana ekrandayken kamera uygulamasını açmadan nasıl fotoğraf veya video çekebileceğimizi inceleyeceğiz. Yine az bilinen fakat yararlı olabilecek bir aracı inceliyoruz. Aracımızı yükleyip aktif ettikten sonra kamera ikonuna çift dokunduğumuzda fotoğraf, üç defa dokunduğumuzda video çekecek ve kimse fotoğraf çektiğinizi anlamayacak. Tabi ki bu işlem için telefonunuzun jailbreakli olması gerekiyor. Bizim testleri yaptığımız telefonumuzun da İOS 9.3.3 sürümü yüklü olan İphone 6 olduğunu hatırlatalım.

Cydia uygulamasını açalım kaynaklar listemizde “HackYourİphone” olması gerekiyor. Eğer yok ise sağ üstten Düzenle / Ekle deyip ekrana vereceğim adresi yazın ve kaynağı ekleyin. Adres : http://repo.hackyouriphone.org/ . Artık kaynağımız olduğuna göre arama bölümüne “quickshoot pro 3” yazıyoruz ve listeden aracı seçip kuruyoruz. Kurulum tamamlandıktan sonra yeniden başlata tıklıyoruz. Ardından cihazın yeniden başlatılmasını bekliyoruz. Hemen ayarlar kısmında aracın ayarlarına göz atalım. Ayarlar / Quicshoot Pro seçeneğine geliyoruz. Burada ilk seçeneğin aktif olduğundan yani açık olduğundan emin olun. Araç aktif konumda ise “Enabled” yazar ve butonunuz yeşil renkte olur. Aşağı doğru indiğimizde kamera ayarlarınız görüyoruz. Burada gizli fotoğraf çekerken öz çekim kamerası veya arka kameradan görüntü almasını seçebilirsiniz.”Rear camera” seçeneği arka kameranın görüntü almasını, “Front camera” seçeneği de ön kamera ile gizli görüntü almanızı sağlayacaktır.

iPhone'da Nasıl Gizli Fotoğraf Çekilir

Seçeneklere geri dönecek olursak hemen altında videonun kalitesi (Video quality) yer alıyor. Tahmin edebileceğiniz gibi burada gizli video kaydının hangi kalitede olacağını ayarlıyorsunuz. Full HD 1080p 60FPS olarak ayarlıyorum. Benim cihazım için en yüksek ayarlar bunlar. Seçenekler kısmına gelip flash ayarlarına bakalım. Bu ayar aslında çok önemli. Eğer bu aracı gizli çekim için kullanacaksanız, birden flaşın yanması sizi ele verebilir. Otomatik veya kapalı olarak ayarlayabilirsiniz. HDR veya bulanıklık özelliklerini kendi isteğinize göre ayarlayabiliyorsunuz. Bu ayarların da altın kısa yollar bulunuyor. Yani bu aracı özel yapan ayarları burada barındırıyor. Sizler bir değişiklik yapmazsanız kamera ikonuna çift dokunduğunuzda fotoğraf, üç kez dokunduğunuzda video çeker. Bunu değiştirmek isterseniz kendinize göre değiştirebilirsiniz. Ayarlarda son olarak belirteceğim bir seçenek ise uygulama seçme. Eğer fotoğrafı benim yüklediğim uygulamadan çeksin diyorsanız App İcons seçeneği ile harici bir uygulama seçebiliyorsunuz.

Artık kullanıma geçelim. Hemen ana ekrana dönüp kamera ikonuna çift tıklayın. Üç saniyelik geri sayım başlıyor ve bu arada kamera simgesinde küçük bir animasyon oynuyor. Kontrol etmek için fotoğrafı açıyoruz. Bakıyoruz ve fotoğraf başarılı bir şekilde çekilmiş. Artık bu araç ile kimseye belli etmeden gizli fotoğraf veya video çekebilirsiniz. Benim uyarmama gerek yok ama siz bunu sadece legal işlerde kullanın. Neticede bizlerin yasa dışı kayıt yapmak ile işimiz olmaz J İphone’nun gizli özelliklerini keşfetmeyi istiyorsanız önceki 7 gizli İphone özelliği yazımı okumanızı öneriyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir