Yeloni Exit Popup Nedir? Ayarları Nasıl Yapılır? | Cintonik.com

Yeloni Exit Popup Nedir? Ayarları Nasıl Yapılır?

O Ses Turkiye 16. Bölüm Torrent İndir 5 Kasım 2016
6 Kasım 2016
Kapatılmayan VPN Listesi
7 Kasım 2016
Tümü

Yeloni Exit Popup Nedir? Ayarları Nasıl Yapılır?

Sizlere çok güzel bir SEO eklentisinden bahsedeceğim. Yeloni exit eklentisi kurulumu, yeloni popup ayarları, yeloni exit nedir gibi soruların cevaplarını bu makale içerisinde sizlere vereceğim.

Sitenize giren ziyaretçiler hemen çıkış yapıyorsa bu sizin için bir dezavantajdır. Sitenize giren kullanıcılar kısa sürede çıkış yaptığında Google bunu fark eder. Ziyaretçilerin kısa sürede sitenizden çıktığını gören arama motoru sitenizin gereksiz veya spam içerik barındırdığını düşünür. İlk zamanlarda sıralamanızı düşürür. İlerleyen süreçte ziyaretçiler hala sitenizden hemen çıkıyorsa sizi sandbox bekliyor demektir.

Ziyaretçinin sitede kalma süresini birçok şekilde arttırabilirsiniz. Yazdığınız içeriği özenerek ve bilgi verici şekilde yazmak ziyaretçinin tüm içeriği okumasını sağlar. İçeriği okuyan ziyaretçiye, okuduğu içeriğe benzer içerikleri okumasını önermek de onu sitede tutmanın yollarından biridir. Bunların yanı sıra sitenizin hızı da ziyaretçiler için önemlidir. Hiç kimse yavaş yüklenen sayfalardan hoşlanmaz. İlk sayfanın yavaş yüklendiğini gören birey diğer sayfaların da o şekilde yükleneceğini düşünür ve farklı linklere tıklamaz. Çok değil belki 5 saniye kadar bekleyecek. Fakat ziyaretçi bunu göze alıp farklı linklere tıklayamacağından emin olabilirsiniz.

Bugün sizlere bu taktiklerin dışında bir wordpress eklentisinden söz etmek istiyorum. Eklentimizin adı yeloni exit popup. Eklenti sanırım isminden ne işe yaradığını ele veriyor gibi 🙂

WordPress Yeloni Exit Popup Eklentisi Nedir?

Yeloni exit eklentisi sitenizde pop up açmaya yarayan bir eklentidir. Pop up açma eğilimi biraz farklı ve SEO açısından önemli. Sitenize giren ziyaretçi içeriği okudu ve sitenizi terk etmek üzereyse yeloni exit popup bunu algılıyor. Ziyaretçi çarpı sekmesine doğru ilerlerken eklenti ziyaretçi için bir pop up açıyor. Diyor ki “şu içeriği de okur musun” ve “bu içerik okuduğun yazı ile alakalı” gibi. Böylece ziyaretçi farklı içerikleri de okuyacaktır.

Yeloni Exit Popup Kurulumu

WordPress admin panelinize giriş yapın. Eklentiler=>Yeni Ekle sekmesine tıklayın. Buradan arama kısmına “Yeloni” yazıp aratın. Zaten ilk sırada çıkan eklenti bizim aradığımız eklenti oluyor. Bunu wp tabanlı sitenize kurun. Sonrasında etkinleştirin.

Sol menüde kırmızı işaretli alana tıklayıp açılan sayfada “got it. thanks!” butonuna tıklayıp devam ediyoruz.

yeloni exit popup ayarları

yeloni exit popup ayarları

Açılan sayfada istediğiniz pop up görselini belirleyebiliyorsunuz. Burası önemli. Seçeceğiniz grafikler temanıza uymalı ve ziyaretçiyi rahatsız etmemelidir. Birçok görsel olduğu için iyi düşünüp seçim yapın. Sosyal medya hesaplarınızı beğendirmek, farklı bir makale açmak, HTML kodları çalıştırmak veya evet-hayır şıklarıyla bir pencere açtırabilirsiniz. Ben evet-hayır görselli olanı seçiyorum ve üzerinde minik düzenlemeler yapıyorum.

Siz zorla farkı bir sekme açtırabilirsiniz.

Pencere kısmında düzeltmek istediğiniz kısıma tıklayın. Sağ tarafta düzenleme seçenekleri çıkacak buradan düzeltme yapabilirsiniz.

Close button seçeneği ile ziyaretçinin pop up’ı kapatamamasını sağlayabilirsiniz. Düzenlemenin ardından save my design ile kayıt edip bırakıyoruz.

wordpress yeloni exit popup

1 Comment

  1. ahmet dudullu dedi ki:

    yeloni exit kurulumunu bize anlattığınız için teşekkür ederim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir